Czy wakacje w Polsce mogą być atrakcyjne?

Planując wakacyjny wyjazd, często myślimy o wyjeździe za granicę. W niektórych miejscach możemy być pewni pogody, ceny wcale nie są aż tak wysokie, a to wszystko możemy mieć zorganizowane przez biuro podróży. Jednak wakacje w Polsce mają również sporo plusów.
Osoby jeżdżące często po Polsce, wiedzą doskonale, że mamy w swoim kraju dużo pięknych i jeszcze nieodkrytych miejsc.

Warto poznać trochę swój kraj, by doceniać to, gdzie mieszkamy. Bez problemu możemy spędzić wczasy w ciszy i spokoju. Jadąc za granicę na zorganizowany wyjazd, możemy spodziewać się tego, że spędzimy ten czas w tłumie ludzi. W dużym, obleganym hotelu oraz na głośnej i zadeptanej plaży. Raczej nie ma szans na relaks i wypoczynek. W Polsce bez problemu wynajmiemy chatkę w spokojnym miejscu, w lesie, w górach czy nad jeziorem. Jeśli komuś więc zależy na ciszy i spokoju, to nie ma nic lepszego.
Tak naprawdę wakacje w Polsce wielu osobom kojarzą się z morzem. Wybór natomiast mamy o wiele większy, zarówno jeśli chodzi o wypoczynek czynny, jak i bardziej relaks. Możemy spędzić wspaniale czas, pływając cały tydzień na kajakach w Krainie Wielkich Jezior. Z drugiej strony nie ma problemu, by znaleźć ciche miejsce z domkiem nad jeziorem i wylegiwać się co dnia nad wodą, czytając ulubione książki.
Wakacje w Polsce

Autor: Dennis van Zuijlekom
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ktoś lubi dużo chodzić, to takie wakacje w Polsce mogą być doskonałym czasem na wędrówki po górach. Pięknych i malowniczych szlaków turystycznych nie brakuje. Nie ważne, w jakiej formie jesteśmy. W Tatrach sprawdzić mogą się ci bardziej wytrzymali, natomiast Karkonosze czy Góry Stołowe lub Góry Sowie doskonałe będą dla tych ze słabszą kondycją. Jeśli nie przepadamy za chodzeniem, to w tych samych górach możemy równie dobrze spędzić czas inaczej. Nie brakuje doskonałych ośrodków SPA położonych w górach. W takich miejscach można wspaniale zregenerować swoje siły na wielu kojących zabiegach. Niektóre ośrodki dysponują basenami z wodą termalną, która doskonale wpływa na nasze zdrowie. Wieczorem natomiast, siedząc na balkonie z widokiem na wspaniałą panoramę gór, będziemy mogli napawać nasze oczy cudownymi widokami – .

Nie zapominajmy o Puszczy Białowieskiej, w której nie brakuje niewielkich i spokojnych miejscowości. W takim miejscy odpoczynek mamy gwarantowany. Możemy liczyć na bliskość przyrody, leśnych zwierząt, majestatycznych pomników przyrody. Kto wie, może nawet uda się spotkać króla puszczy, czyli niesamowitego żubra. Wakacje w leśniczówce, pośrodku pięknego lasu? Czemu nie!