Polskie góry – Beskidy

Jeśli chodzi o Polskę turystyczną to szczególną popularnością cieszą się oczywiście góry. Położone na całej południowej linii naszego kraju pasma górskie przyciągają turystów zarówno z naszego kraju jak i też z zagranicy. Co szczególnie ważne w ostatnich latach tereny polskich gór coraz lepiej się rozwijają i spędzanie tam urlopu staje się wielką przyjemnością. Wymieniając polskich gór należy wspomnieć od Wschodu: Karpaty: w tym między innymi pasma takie jak: Bieszczady, Tatry, Beskidy oraz Sudety: wśród nich między innymi Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Sowie i wiele innych mniejszym pasm. Każde pasma górskie to tereny turystyczne cieszące się wielką popularnością wśród Polaków.

Wśród najczęściej odwiedzanych terenów górskich są oczywiście Beskidy położone w Karpatach. Na terenie tych pasm górskich zlokalizowanych jest wiele ciekawych miejscowości rozwiniętych pod kątem turystycznym. Oferują one turystom ogrom atrakcji połączonych między innymi z licznymi wartymi zobaczenia trasami górskim. Jeśli chodzi o miejscowości położone w Beskidach na uwagę zasługują takie miasta jak: Szczyrk, Wisła, Ustroń, Żywiec, Bielsko – Biała.

Beskid niski

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczególne zainteresowanie wśród tych miast zasługuje bez wątpienia Wisła. Pierwsze wzmianki o niej pochodzące z wieku XIX, gdy badacze gór rozpropagowali te piękne tereny wśród ludzi z terenów położonych na północy. Coraz większe zainteresowanie Wisłą jako miejscowością turystyczną sprawiło, że obecnie jest to dobrze rozwinięte sprawnie funkcjonujące miasteczko, które każdego roku przyjmuje wielu turystów.

Miasto liczy sobie obecnie około 12 tysięcy mieszkańców. Położone jest około 430 metrów nad poziomem morza. Jest to ośrodek turystyczny, wypoczynkowy, sportowy oraz jedno z większych centrów luteranizmu w naszym kraju. Na przybywających do miasta turystów czeka wiele interesujących szlaków po górach, które mają niezbyt dużą wysokość. Poza tym w Wiśle zobaczyć można zamek prezydencki, pałac Habsburgów, piękne drewniane wille z początku XX wieku. Poza tym od kilku lat wielką atrakcją jest skocznia narciarska imienia Adama Małysza, którego Wisła jest miejscowością urodzenia. W tym mieście swój początek bierze również największa i najdłuższa rzeka w Polsce o podobnej nazwie.