Różnice w obiektach turystycznych noclegowych.

Różnica między hotelem a motelem lub hostelem jest dla każdego oczywista. Jednak tylko pozornie. Jeśli chodzi o szczegóły oferty i standardy obowiązujące w poszczególnych obiektach, często mamy problem z ich wskazaniem. Warto więc wiedzieć, co swoim gościom ma do zaoferowania hotel, a co hostel.

Obiekt można nazwać hotelem, kiedy w swej ofercie posiada minimum 10 pokoi, głównie jedno i dwuosobowych. Dodatkowo klienci mogą liczyć na inne usługi. Jedną z nich jest sprzątanie – hotel zatrudni odpowiedni personel do tego, aby dbał o czystość pokoi nawet przy dłuższym pobycie w danym miejscu. Kolejną z usług jest serwis pokojowy, od którego możemy domagać się pomocy lub usługi o każdej godzinie, chyba , że hotel zastrzeże sobie konkretny przedział czasowy, w jakim serwis będzie dostępny. Następną opcją jest restauracja hotelowa, w której możemy albo ewentualnie wykupić pakiety , albo udać się np. na obiad czy kolację jak do zwykłej restauracji. Jest to na prawdę bardzo wygodna opcja, bowiem możemy do późna spędzić tam czas, a po kolacji udać się od razu do swojego pokoju zlokalizowanego niedaleko. Inną opcją jest motel, który usytuowany jest przy najbardziej ruchliwych trasach bądź przejściach granicznych. Przeznaczony jest przede wszystkim dla zmotoryzowanych urlopowiczów, dlatego w jego pobliżu zazwyczaj znajduje się stacja benzynowa. Motel posiada rozbudowany parking oraz przynajmniej 10 pokoi jedno i dwuosobowych oraz zaplecze gastronomiczne. Możemy zarówno zatrzymać się tam samemu podczas wyprawy motorowej, jak i z partnerem przy wyjeździe samochodem na urlop. Jest to opcja również dla zmęczonych podróżników, bowiem mogą oni się zdrzemnąć oraz często coś dobrego zjeść . Najtańszą opcją na nocleg będzie jednak hostel. Standard pokoi w hostelu jest zdecydowanie najsłabszy, przeważają wieloosobowe pomieszczenia, nawet z piętrowymi łóżkami. Kuchnia oraz łazienka jest wspólna dla wszystkich gości obiektu noclegowego. Jednak coraz częściej spotykamy się z sytuacją, gdzie to hostele w Polsce są bardzo nowoczesne, klimat takich miejsc jest niepowtarzalny a dodatkowo możemy poznać wielu fantastycznych ludzi –
wilanow

Autor: T. S. Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór miejsca noclegowego jest szeroki.

Każdy turysta znajdzie wersje odpowiednią dla siebie. Zależy, czy kieruje się komfortem, łatwością przemieszczania się , spokojem czy też ceną. Warto jednak zasugerować się także opiniami na temat danej noclegowni w internecie, gdyż często stamtąd możemy dowiedzieć się wielu najistotniejszych rzeczy.